Životopis podorobně
        4
UpravawwwDelnik1.gif (644 bytes)
Stránky se upravují.
Zpět home

Zpět, předchozí list 1 2 3 4

Introvertní melancholik, rigidní. Eysenckovo schéma je nekompromisní, tak to vychází. Na politické divadlo to není. Vytvořit podmínky a pracovat bez řečí, podle daných pravidel či ta pravidla vytvářet. Prodávat výsledky už není jeho doménou. Orientace na duševní práci svádí nazírat na svět duchovním principem. Avšak přesvědčením materialista má ale podvědomou úctu ke "stvořiteli" v obecném pojetí, ať už je jím kdokoliv. To promítá právě introvercí a hledáním přírodních řádů. Někdy eklekticky vidí přírodní zákony v souvislostech se životem. Tytéž základní přírodní zákony platí jak pro neživou, tak pro živou přírodu. Podobnost mikrosvětů, makrosvětů a megasvětů. Zákon setrvačnosti (kam se člověk řítí nebo kde stagnuje), zákon zachování hmoty (zadarmo nic není, vše něco stojí, úbytek na jedné straně značí přírůstek na druhé, spojené nádoby), z kybernetiky známé exponenciální přechodové jevy (nový stav nastává postupně aperiodicky a není-li tlumení, překmitne, nebo dokonce cholericky rozkmitá nade všechny meze a zničí systém) a nebo energetická náročnost všude tam, kde přechodový jev blíží skoku s nekonečnou energií Dirakova impulsu v okamžiku skoku. Zákon entropie, vyjadřující neustálé narůstání neuspořádání systému, nás provází na každém kroku a každý ví, jak rychle se nakupí věci na pracovním stole.
Fyzikální fundamentalismus, mechanicismus (Isaac Newton, Galileo Galilei .) Ono to tak funguje i v životě jedince.
Sylvova metoda ............
 
Patriotem se stává člověk tam, kde žije, tam kde postavil dům, tam kde zasadil strom a kde pokračuje jeho rodina. Je to Praha 8. Často je ho možné vidět na kole s fotografickou brašnou. Zde introvertnost nevadí, naopak. Krása přírodních oblastí, zejména Prosecké skály, Okrouhlík, Libeňské Povltaví, Bohnice, Trója, Draháň, ale také Ďáblický a Čimický háj, Velká skála, Haltýře, Havránka a další. Historický Karlín a Libeň člověk mnohdy projde bez povšimnutí, ale při systematickém focení si to najednou uvědomíte. O to více, když se fotí povodeň a její důsledky. Patriotem je také tam, kde 30 roků pracoval. Je leden 2002 a mrzne. Těsně před zbořením Lokomotivky vzniká soubor fotografií z vyprázdněných hal a poslední pohledy ze střech. Na místě Lokomotivky se z ruin záhy objevuje zajímavé technické dílo. "Kybernet" se však do něho asi nikdy nepodívá. Nesmí se tam s fotoaparátem. Aréna tak zůstává v souboru výstřižků z novin a fotek jiných. Soubor výstřižků, jak jinak, o událostech z Prahy 8 a okolí. Možná jednou vznikne zajímavý projekt v kombinaci fotek a výstřižků.
 
Tříletá činnost asistenta poslance navazující na devítiletou práci v aparátu politické strany dává nahlédnout do mechanismů zákonodárců. Možná zde někdo nachází zdroj dobrých příjmů, ale řada poslanců ve své oblasti vytváří hodnoty. Žádný však nemůže rozumem obsáhnout všechno, ale hlasovat musí o všem. Rozhodovací dilema mezi osobním přístupem a zodpovědností kolektivního postupu v legislativním procesu. Sám člověk neznamená nic a proto i v této oblasti musí spoléhat na doporučení kolegů z oblastí kterým rozumí oni. Klubový mechanismus ve sněmovně asi nikdo dnes nenahradí.
 
Ing. Petr Pokorný
webmaster peposoft@mbox.vol.cz
Optimalizováno pro IE a rozliš. 1024x768

Modifikováno dne 08/05/06 12:16